AKTUALNOŚCI

Padł rekord frekwencji!

Jubileuszowa 30. edycja Biegu Jagiełły Tip-Topol Półmaraton Pobiedziska przejdzie do historii też pod znakiem rekordu frekwencji! Dzisiaj na linii mety zameldowało się w limicie czasu 540 biegaczek i biegaczy, a rok temu … 472 osoby. Tym samym półmaraton w Pobiedziskach dołączył do prestiżowego grona biegów, które zyskują na popularności wśród miłośników biegania. Dziękujemy Wam za zaufanie!

 

Bieg Jagiełły jest jednym z najstarszych półmaratonów organizowanych w Polsce. Pierwsza edycja biegu zorganizowana została w 1985 roku. Głównym pomysłodawcą był biegacz z terenu Gminy Pobiedziska Edward Gołębiewski. Podczas ceremonii zakończenia 30. edycji otrzymał specjalne podziękowanie od Burmistrza Ireneusza Antkowiaka.

 

Przez minione dekady bieg przeżywał zmienne koleje losu. Ponowny renesans półmaratonu rozpoczął się w 2008 roku wraz ze wzrostem popularności biegania w Polsce. Z uwagi na zgłoszenia coraz większej liczby osób z czasem zrezygnowano z krótszych tras na rzecz jak najlepszej jakości półmaratonu. Od momentu powstania Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie, Bieg Jagiełły Tip – Topol jest jedną z imprez organizowanych w ramach tego prestiżowego cyklu.