AKTUALNOŚCI

W niedzielę startujemy!

7 lipca o godzinie 10.00 startujemy! Prosimy o nie zostawianie na ostatnią chwilę odbioru pakietów startowych. Zbiórka pacemakerów przy bramie startowej o godzinie 9.30 na odprawie technicznej. Obecność obowiązkowa! Na wspólnej rozgrzewce widzimy się o godz. 9.40. Na żywo będzie można śledzić wyniki biegaczy na trasie! Poniżej zamieszczamy link do wyników live.Warunki atmosferyczne zapowiadają się, jak na minioną falę upałów, tradycyjnie w warunkach polskiego lata. Temperatura odczuwalna około 20 st. Celsjusza. Ustawiona na trasie kurtyna wodna zadba o schłodzenie, a punkty odżywcze o dobre samopoczucie na trasie.

Ci, którzy zadebiutują na trasie w Pobiedziskach muszą pamiętać, że do pierwszej nawrotki biegnie się więcej z górki, ale po nawrocie zaczyna się prawdziwa atmosfera Biegu Jagiełły Tip-Topol Półmaratonu Pobiedziska! Dobiegamy do linii startu i tutaj znajduje się druga nawrotka. Biegniemy z powrotem po znanej już trasie. Różnica jest taka, że górki wydają się już bardziej strome, a zbiegi wyhamowują zamiast przyspieszać.

 

To urok tej trasy, prawdziwe mianowanie na biegacza. Limit czasu wynosi 3 godziny. Pamiętajmy, by na mecie nie kłaść się na ziemi, ale „rozchodzić” półmaraton i najpierw uzupełnić ubytki płynów i elektrolitów. Posiłek jest w drugiej kolejności. Dla każdego wystarczy poczęstunku, zatem najpierw prysznic.

Warto zostać na dekoracjach i wykorzystać wspólnie spędzony czas na swoistą „biegową giełdę” informacji. Do zobaczenia 🙂

 

Wyniki live dostępne będą TUTAJ