AKTUALNOŚCI

Wyniki 29.Biegu Jagiełły Tip Topol Półmaratonu Pobiedziska

Największa impreza sportowa w Gminie Pobiedziska za nami. W niedzielę 8 lipca 2018 po raz 29 odbył się Bieg Jagiełły. Na tegoroczny Półmaraton Pobiedziska zapisało się blisko 530 osób. 572 zawodników dobiegło do mety zdobywając pamiątkowy medal.

Nad organizacją biegu czuwało ponad 120 osób: wolontariusze z Fundacji Runport, strażacy z OSP w Pobiedziskach, ochroniarze i policjanci, służby medyczne oraz pracownicy OSiR i Szkoły w Pobiedziskach. Pokonanie najtrudniejszej trasy w cyklu Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonie ułatwiały liczne punkty z wodą, bananami i izotonikami, kurtyny wodne oraz piastowscy wojowie dopingujący w raz z kibicami naszych zawodników.

Pierwszy linę mety 29.Biegu Jagiełły Tip Topol Półmaratonu Pobiedziska pokonał Dmitrij Musiiatchenko z czasem 1:09:18. Pierwsza kobieta – Katsiaryna Korneenko. Najszybszym mieszkańcem gminy Pobiedziska została Patrycja Talar. Zwycięzcy przeżyli prawdziwie królewską koronację na mecie dokonaną przez Burmistrz Dorotę Nowacką oraz prezesa Tiptopol Piotra Boruckiego.

Szczegółowe wyniki prezentujemy poniżej:

XXIX Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska – open szczegółowo

XXIX Bieg Jagiełły Tip Topol Półmaraton Pobiedziska – gmina pobiedziska

Wśród uczestników biegu znaleźli się szczęśliwcy, którzy wygrali atrakcyjne nagrody: Opel Grandland X na wakacyjny weekend od dealera Szpot, Zapasy Xawery Miodowy O-ciacho oraz liczne zestawy upominków od firmy TipTopol oraz od OSiR w Pobiedziskach.

Zapraszamy na relację telewizyjną wykonaną przez naszego patrona medialnego – Telewizję STK: